12V 3A output UPS Power Supply for Access Control-UPS12V3A
x
35,788.5833,291.70 for 2 item(s)
1.
Introduction:
12V 3A output Access Controller Power Supply UPS12V3A is designed for
all kind of access controller, elevator control system and electric
lock, It uses the latest technology, safty, reliable.
Specifications
  • Can
    reduce the load of access controller, save wiring to reduce the hidden
    trouble
  • Set NC / NO outputs,
    can control various types of electric locks
  • Based
    delay control circuit, lock time can be in 0-15 seconds
  • Automatic
    protection function, unexpected situations such as when the power
    supply short-circuit occurs, the power may be temporarily disconnected
    or the fuse auto insurance line of
  • The
    circuit board has remote control port.
  • Operative
    device: E/M Lock, Access Controller, Exit Push Button
  • Input
    Voltage: AC 220V  50Hz
  • Output
    Voltage: DC 12V 3A