DES-F1200 Fingerprint/Card/Password Access Control/Time Attendance
₦177,956.22₦165,540.67 -
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
|---|
Specifications:
| Model | F1200 |
| Operation Voltage | 12V DC |
| Capacity(Fingerprint/Card/PIN) |
9,000 (3,000 FP users, 3,000 card users, 3,000 PIN users) |
| Input/Output | Wiegand 26-37 bit Input & Output TCP/IP: ✅ RS485: ✅ MiniUSB: ✅ |
| Identification Mode | Password, RFID, Fingerprint |
| RFID Card Type | 125KHz EM(13.56MHz optional) |
| Keypad | ✅ |
| LED Indicator | ✅ |
| Operation Temperature | -20℃ to 60℃ |
| Humidity | 0% to 70% |