12VDC10A9CH-UPS |12VDC 10AMP 9CH Boxed CCTV Power Supply With Battery Backup
₦35,979.26₦33,469.08 -
- This is one of the best 12VDC CCTV power supply boxes on the market for security cameras.
- Backup battery: 12V 7AH
- Charging Current: 350mA
| Model |
12VDC10A9CH-UPS |
Power |
120W |
Input Voltage Frequency |
50Hz-60Hz |
Output
Output Voltage |
12VDC±5% |
Output Current |
10A,9 channels for 9 sets load |
Output Ripple Noise(Vp-p) |
110mVp-p@25℃/ Rated input voltage & Rated output load |
Reply Time of Starting up |
≤3S Input 100Vac, Rated output load |
Fuse |
Type /Rating |
PTC 1.6A/60V |
Working Temperature |
0℃-+50℃ |
Storage Temperature |
-20℃-+80℃ |
RH |
20%-90% |
Input to output |
1500Vac/60S leakage current≤1.5mA |
Input to FG |
1500Vac/60S leakage current≤2.0mA |
FG to output |
500Vac/60S leakage current≤1.5mA |
Insulating strength |
Input to output |
≥20MΩ/500VDC@25℃ |
Leakage Current |
≤0.02mA @AC110V(220V)/25℃ |